Nyheter | Medlemsskap / Tilbud | Spilletider | Seriespill | Forum | Bildearkiv | Kart | Om Klubben | Barn og Unge
Seier til Kjelsås i Kjelsås Invitational
Skrevet av: magnus
E-mail:magnus at vikstrom dot no

Seier til Kjelsås i Kjelsås Invitational!

Det ble spilt 22 lagkamper og 77 enkeltkamper i lørdagens Kjelsås Invitational. 12 tomannslag stilte til puljespill med tre lag i hver pulje. Vinnere av puljespillet gikk videre til A-gruppen, toere til B-gruppen og treere til C-gruppen.

Deltakere denne gangen var:

1. Kjelsås 1: Magnus Vikstrøm, Birger Andersson
2. Kjelsås 2: Tore Kristoffersen, Thomas Gundersen
3. Harestua: Snorre Amundsen Aarsund, Stig Amundsen
4. Fornebu: Casper Søndberg, Kenneth Zeiffert
5. Larkollen 1: Andres Metssalu, Ernest Tell
6. B-72: Marius Lindstad, Fredrich Kallevig
7. NBTF 1: Aida Dahlen, Fredrik Johansen
8. Husoy / Askim: Tom Buettner, Erik Lindholm
9. Kjelsås 3: Tor Hovde, Trond Aukland
10. NBTF 2: Steffen Salomonsen, Pablo Jacobsen
11. Drammen: Jan Bergersen, Anne Wiik Nilsen
12. Larkollen 2: Frank Larsen, Yanyuan Zeng



Innledende puljespill startet kl 10. Pulje 1 og 2 var ferdige rundt 12-tiden, mens pulje 3 og 4 holdt på helt til kl 14 takket være mange jevne kamper.

Resultater:

Pulje 1
Kjelsås 1 - NBTF 2: 3-0
NBTF 2 - Husøy / Askim: 3-1
Kjelsås 1 - Husøy / Askim: 3-0


Pulje 2
Kjelsås 2 - Larkollen 2: 3-0
NBTF 1 - Larkollen 2: 3-0
Kjelsås 2 - NBTF 1: 3-1


Pulje 3
Harestua - Drammen: 3-2
B-72 - Drammen: 3-2
Harestua - B-72: 3-1


Pulje 4
Fornebu - Kjelsås 3: 3-2
Larkollen - Kjelsås 3: 3-0
Fornebu - Larkollen: 3-2


A-sluttspill

Semifinaler:
Kjelsås 1 - Harestua: 3-0
Kjelsås 2 - Fornebu: 3-2

Bronsefinale
Harestua vant på w.o

Finale
Kjelsås 1 - Kjelsås 2: 3-1



B-sluttspill

Semifinaler:
Larkollen - NBTF 2: 3-0
NBTF 1 - B-72: 3-2

Bronsefinale:
NBTF 2 vant på w.o

Finale
Larkollen - NBTF 1: 3-2


C-sluttspill

Semifinaler:
Drammen - Husøy / Askim: 3-0
Kjelsås 3 - Larkollen 2: 3-0

Bronsefinale
Husøy / Askim - Larkollen 2: 3-0

Finale:
Drammen - Kjelsås 3: 3-2


Rankingpoeng fra stevnet:

Navn Kamper Poeng
Bergersen, Jan W. (Fokus BTK) 7 50
Andersson, Birger (Kjelsås BTK) 7 33
Dahlen, Aida (Randesund IL - BTG) 8 28
Johansen, Fredrik N (Fokus BTK) 7 21
Vikstrøm, Magnus (Kjelsås BTK) 7 21
Søndberg, Casper (Fornebu BTK) 6 19
Kallevig, Fredrich (B-72) 5 15
Nilsen, Anne Wiik (Drammen BTK) 7 14
Metssalu, Andres (Larkollen) 7 12
Hovde, Tor (Kjelsås BTK) 7 12
Salomonsen, Steffen (Fokus BTK) 5 12
Lindstad, Marius (B-72) 6 5
Aukland, Trond (Kjelsås BTK) 7 5
Lindholm, Erik (Askim) 6 4
Tell, Ernest (Larkollen) 7 -2
Zeng, Yanyuan (Larkollen) 6 -7
Kristoffersen, Tore (Kjelsås BTK) 8 -12
Aarsund, Snorre Amundsen (Harestua IL) 5 -13
Larsen, Frank (Larkollen) 6 -14
Jacobsen, Pablo (Fornebu BTK) 5 -16
Buettner, Tom (Husøy og Foynland IF) 6 -19
Gundersen, Thomas (Kjelsås BTK) 8 -25
Zeiffert, Kenneth (Fornebu BTK) 6 -31
Amundsen, Stig (Harestua IL) 5 -35